انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 2 آذر ماه 1398  -  Saturday, November 23, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

جلسه شورای عالی استاندارد به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد

شنبه 1395/12/21

جلسه شورای عالی استاندارد به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد

یکصدو نهمین اجلاسیه شورای عالی استاندارد و سومین جلسه این شورا در دولت تدبیر و امید ، به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، راه و شهرسازی، نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، دادستان کل کشور ، رییس اتاق بازرگانی ایران و رییس سازمان ملی استاندارد ایران، عصر امروز برگزار شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل ، در این اجلاسیه موضوع صدور مجوز بازنگری و تجدید نظر آیین نامه تایید صلاحیت شرکت های بازرسی کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد اصلاحات مورد نظر بنا به پیشنهاد دبیرخانه شورا، به تصویب اعضای شورای عالی برسد.
در این جلسه همچنین موضوع صدور گواهی محصول و گواهی انطباق ویژه کالاهای دانش بنیان و پروانه کاربرد نشان محصولات دانش بنیان و نحوه اعطای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد نشان طراحی شده مورد تایید ریاست سازمان و فرآیند مذکور با همکاری دستگاه های ذیربط تهیه شود.
در ادامه این نشست فرآیند چگونگی تفویض اختیارات اجرایی سازمان ملی استاندارد ایران به دستگاه های اجرایی بررسی و مقرر شد کمیته ای متشکل از معاونین دستگاه های عضو شورای عالی استاندارد این موضوع را بررسی و نتیجه را به شورای عالی ارائه دهند.
اجرای اجباری استاندارد برای 9 قلم کالا که از سوی کمیسیون تخصصی پیشنهاد شده بود از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی،‌ اجرای اجباری استاندارد برای زعفران بسته بندی شده، چای معطر بسته بندی شده، سرنگ زیرجلدی، سرنگ انسولین، لامپ LED بالاست سرخود، مقوای جعبه مورد مصرف در بسته بندی مواد خوراکی، تعیین معیار مصرف آب و دستورالعمل برچسب آب سردوش، شیرآلات بهداشتی و مخازن آبشویه سرویس های بهداشتی(فلاش تانک) به تصویب رسید.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در این اجلاسیه با تاکید بر اهمیت کار سازمان ملی استاندارد ایران، گفت: این سازمان باید نسبت به مسائلی که با سلامت جامعه و ایمنی مردم ارتباط دارد حساسیت ویژه ای داشته باشد.
وی با قدردانی از تلاش ها و اقدامات نیره پیروزبخت در دوران تصدی سازمان ملی استاندارد ایران، افزود: حکم رییس جمهور برای انتصاب نیره پیروزبخت سه ساله بود و هم اکنون این دوران به پایان رسیده و حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی حکم جدیدی را برای پیروزبخت ابلاغ کرده است که امیدوارم ایشان در ادامه فعالیت های سازمان بیش از گذشته موفق باشند.منبع: سازمان ملی استاندارد ایران


ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد