انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

چهار شنبه 9 بهمن ماه 1398  -  Wednesday, January 29, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

پیروزبخت تاکید کرد: در تدوین استانداردهای بین المللی مشارکت فعال داشته باشید

سه شنبه 1398/09/12

نیره پیروزبخت، در نهمین همایش استاندارد و کیفیت استان البرز، انتخاب واحدهای تولیدی نمونه را نشان از توجه بنگاههای اقتصادی به مقوله کیفیت دانست.

وی افزود: سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان یک سازمان‌مستقل زیر نظر رئیس جمهور به جامعه معرفی شده و نشان از توجه دولتمردان و در کنار آن نمایندگان مجلس به استاندارد دارد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه بر ضرورت افزایش اطلاعات مردم نسبت به مقوله استاندارد تاکید کرد و گفت: با این اقدام مطالبه مردم هم نسبت به استاندارد بیشتر می شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید از استاندارد مطالبه گری کنند، گفت: استاندارد زیربنای توسعه اقتصادی کشور است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: نوآوری، کیفیت و ارتقاء سطح اقتصادی از مولفه های مهم در استاندارد است که برای توسعه و رشد اقتصادی به این مقوله ها پرداخته شده است.

پیروزبخت تاکید کرد: در شرایط خاص و بحرانی کشور باید تلاش کنیم که در کل، کمک خوبی برای نظام باشیم.

وی عنوان کرد: اگر در سازمان استاندارد، تنها سیاست های گذشته را اعمال می کردیم اکنون خیلی از واحدهای تولیدی به مشکل برخورد می کردند اما ما کنار آنها ایستادیم و حمایتشان کردیم و موجب رشد واحدهای تولیدی شدیم به گونه ای که اکنون تعداد واحدهای برتر در کشور زیاد شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بیان کرد: برخی مواد اولیه مورد نیاز تولید را نمی توانیم وارد کنیم اما شرکت های دانش بنیان خوبی داریم که می توانند این کمبودها را برطرف کنند.

پیروزبخت افزود: در دولت تاکید شده که شرکت های دانش بنیان به کمک واحدهای تولیدی بیایند و خوشبختانه سازمان ملی استاندارد ایران از سه سال قبل در این زمینه کار کرده است.

وی با تاکید بر اینکه همه محصولات و کالاها باید استاندارد اجباری و یا دیگر استانداردها را داشته باشند، گفت: امسال به موضوع حمایت از مشاغل خانگی روستایی پرداخته ایم.

پیروزبخت در جمع صنعتگران و تولیدکنندگان استان البرز، یکی از دلایل حضور در مجامع بین المللی را حمایت از تولید کشور دانست و گفت: حضور فعال در عرصه بین المللی و مشارکت در تدوین های بین المللی ما را از بسیاری آسیب های اقتصادی مصون می سازد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره حضور همه جانبه استاندارد در مجامع بین المللی گفت: مسئولیت تدوین استاندارد پنج روغن گیاهی به ایران داده شده است و با تحقق این مهم در تدوین استاندارد در سطح جهان حرف های زیادی برای گفتن داریم.

وی در پایان خطاب به فعالان عرصه تولید در استان البرز، گفت: در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی به کمک سازمان ملی استاندارد بیایید.

منبع : سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد