انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

پنج شنبه 30 آبان ماه 1398  -  Thursday, November 21, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

برگزاری جلسه هماهنگی اجرای طرح محصولات غذایی در سطح عرضه(pms)

شنبه 1398/06/23

جلسه هماهنگی اجرای طرح محصولات غذایی در سطح عرضه، با حضور مدیرنظارت برمحصولات خوراکی، آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی در سالن جلسات معاونت غذا و داروی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، مهندس قادری فرح گفت:نخستین جلسه هماهنگی اجرای طرح (pms)با توجه به ابلاغ دستورالعمل اجرایی پایش فراورده های غذایی و آشامیدنی در سطح عرضه سال ۱۳۹۸از سوی مدیر کل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو به ریاست دکتر محمد کاظم زاده مدیرغذا ومحصولات خوراکی و آشامیدنی و با حضور مدیرآزمایشگاه کنترل کیفی غذا و دارو، امور اداری،رئیس امور مالی،روسای حوزه های مختلف مدیریت غذا در سالن جلسات معاونت غذا و دارو برگزار گردیده است.

در ابتدای جلسه دکتر محمد کاظم زاده مدیر نظارت بر محصولات غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، اهداف اجرای طرح و انتقادات را بیان و تأکید کردند با توجه به پتانسیل های اجرایی و توانمندی های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا،اجرای این طرح مطابق سنوات قبل براساس دانشگاه های تیپ یک و سرقطب صورت خواهد گرفت.

در ادامه این نشست مهندس ماریا قادری فرح مسئول هماهنگی اجرای طرح pmsدر خصوص این برنامه توضیحاتی را ارائه کرد و وظایف قسمتهای مختلف را جهت اجرای اولین مرحله طرح یاد شده اعلام کرد.

گفتنی است با توجه به هماهنگی های بعمل آمده نخستین مرحله اجرای طرح که شامل برند سنجی و تعیین برندهای شاخص محصولات سطح عرضه خوراکی و آشامیدنی است از ۱۷ شهریور ماه سالجاری از سوی حوزه مدیریت غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی آغاز و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

قادری فرح ادامه داد درفاز اصلی،نمونه برداری نامحسوس از اقلام غذایی مشمول طرح ازابتدای مهرماه سالجاری به مدت یکماه انجام خواهد شد و محصولات نمونه برداری شده توسط آزمایشگاه کنترل کیفی غذا و دارو تحت آزمایش های تخصصی قرار گرفته و نتایج جهت اقدامات اجرایی به سازمان غذا و دارو ارسال می شود.

مسئول هماهنگی اجرای طرح pms در خاتمه گفت: طرح محصولات غذایی سال ۱۳۹۸ در دو مرحله چهار ماهه انجام خواهد شد و براین اساس در هر مرحله حدود ۲۶۰محصول پرمصرف در سطح محصولات غذایی و آشامیدنی نمونه برداری و آزمایش می شود./

منبع : ایفدانا

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد