انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 1 مرداد ماه 1398  -  Tuesday, July 23, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: دیون صنایع فریز شود

دوشنبه 1397/12/27

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: دیون صنایع فریز شود

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به صمت گفت: صنعتگران باید این ضرب‌المثل را آویزه گوش‌شان کنند که «کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من». پیدا کردن بازارهای صادراتی، واردات مواد اولیه و دسترسی به شیوه‌های انتقال پول موضوع‌هایی نیستند که در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت یا بانک مرکزی بررسی شوند. این موضوع‌ها در ارتباط مستقیم واحدهای صنعتی و ارتباط با نهادها و تشکل‌های بخش خصوصی بررسی می‌شود.

به گفته سهل‌آبادی، بزرگ‌ترین حامی بخش خصوصی در کشور ما باید «بخش خصوصی» باشد. ظرفیت‌های موجود باید مطرح شود تا دیگران هم بتوانند از آنها استفاده کنند. متاسفانه دولت در خلق بحران بسیار سریع و در رفع آن بسیار آهسته رفتار می‌کند و در این فاصله تولیدکننده آسیب زیادی می‌بیند.
سهل‌آبادی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد واحدهای صنعتی درگیر بدهی و روابط بانکی هستند، توضیح داد: اگر دولت می‌خواهد برای کارخانه و صنایع کاری انجام دهد، باید بدهی بانکی را فریز کند. خروج بنگاه‌های صنعتی از وضعیت کنونی راهی جز فریز دیون ندارد. متاسفانه دولت بررسی این موضوع را به تعویق می‌اندازد و همین موضوع باعث افزایش بدهی‌ها و به دنبال آن سخت‌تر شدن شرایط می‌شود.منبع: خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد