انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

چهار شنبه 4 ارديبهشت ماه 1398  -  Wednesday, April 24, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

حضور فعال نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سمیک در عربستان

دو شنبه 1397/08/14

حضور فعال نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سمیک در عربستان

اجلاس هیات مدیره فنی و مجمع عمومی موسسه استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (SEMIIC ) یکشنبه و دوشنبه 13 و 14 آبان ، با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی در  عربستان در حال برگزاری است.به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل، یکی از مهم ترین فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران پیگیری استاندارد های حلال در منطقه است بطوریکه در میان 32 کشور اسلامی، استاندارد غذای حلال ایران با انطباق 98 درصدی با فقه جعفری در سمیک به تصویب رسیده  که این نشان از برتری علمی و استدلال منطقی کشورمان دارد.

دبیرخانه سمیک در ترکیه مستقر است و اعضای آن کشورهای اسلامی هستند. تدوین استاندارد، ارزیابی انطباق و تایید صلاحیت در این موسسه با تمرکز بر موضوع حلال پیگیری می شود.

حدود 3 سال پیش قانون عضویت ایران در 'سمیک' ( SMIIC) به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و از آن زمان موضوع‌ مربوط به حلال به سازمان ملی استاندارد ایران واگذار و با تشکیل شورای سیاستگذاری حلال تمام فعالیت‌های مرتبط با این موضوع به این شورا سپرده شده است.وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد، اصغر صالح زاده، مدیرکل حوزه ریاست و محمد حسین شجاعی ، مشاور رییس سازمان ملی استاندارد ایران در بحث غذای حلال، به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس شرکت دارند.منبع: سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد