انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

چهار شنبه 4 ارديبهشت ماه 1398  -  Wednesday, April 24, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

اخبار انجمن

ضرب‌الاجل وزارت بهداشت برای رتبه‌بندی نانوایی‌ها

معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، جزییات برنامه‌های نظارتی این مرکز بر مراکز طبخ و توزیع مواد غذایی در سال جاری را تشریح کرد.

علت اعلام نشدن اسامی متخلفان روغن پالم

رئیس سازمان غذا و دارو علت اعلام نشدن اسامی متخلفان روغن پالم را توضیح داد و گفت: نامه‌ای که یکی از وکلای پرونده روغن پالم عنوان می‌کند که به تایید دبیرخانه سازمان ما رسیده است از طرف قوه‌قضاییه ارسال نشده است بلکه شخص وکیل آورده است.

نظارت سازمان غذا و دارو در خصوص نظارت بر روی واحدهای لبنی، گوشتی، آبلیمو و دیگر محصولات غذایی تشدید می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در سال 94 سازمان غذا و دارو در خصوص ایمنی غذا برنامه هایی را به دانشگاه ابلاغ کرده است، افزود: از جمله این برنامه ها، تشدید نظارت بر واحدهای لبنی، گوشتی، آبلیمو و دیگر محصولات غذایی است که در دستور کار دانشگاه قرار گرفت.

نیرو های نظارتی باید به دو برابر افزایش یابند

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن تاکید بر لزوم بهره مندی از پتانسیلهای"شورای عالی سلامت و امنیت غذایی" در خصوص عدم وجود نیروی متخصص کافی در حوزه نظارت بر فراورده های غذایی سخن گفت.

اسامی متخلفان روغن پالم روی میز قوه قضاییه

رییس سازمان غذا و دارو از ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ خبر داد و درمورد اعلام اسامی متخلفان روغن پالم گفت: اسامی متخلفان نزد قوه قضاییه موجود است.

 
  
335    336    337    338    339    340    341    342    343    344   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد