انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 17 تير ماه 1399  -  Tuesday, July 7, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

اخبار انجمن

هشدار رئیس هیات مدیره انجمن صنفی آبلیمو ایران: کشف 60 هزار لیتر آبلیموی تقلبی در یک مرغداری متروکه در شیراز

این متخلفان علاوه بر تولید انواع محصولات غذایی تقلبی و غیر بهداشتی، مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته را از بازار جمع آوری و با تغییر تاریخ مصرف دوباره بسته بندی و به بازار عرضه می کردند. تعزیرات حکومتی شیراز اعلام کرد با متخلفان با اشد مجازات برخورد می شود.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو: رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه سلامت در اولویت برنامه های ما می باشد/سلامت مردم در اولویت برنامه های سازمان

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به اینکه یکی از اولویت های رئیس جمهور نیز اصلاح و ساماندهی حوزه سلامت بوده است که به این حوزه بسیار توجه کرده اند و خوشبختانه سایر نهادها و قوای کشور و مجلس نیز حمایت های خوبی را داشته و از همه مهم تر اینکه رهبر معظم انقلاب نیز در این حوزه ارشاداتی را داشته اند که فرمایشات ایشان اولویت برنامه های ما در حوزه غذا و دارو است.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو: فعالیت های صورت گرفته در حوزه غذا در راستای سلامت مصرف کنندگان است/ تمرکز و کنترل آلاینده ها و تقلبات در محصولات غذایی در اولویت است

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حوزه غذا بیشتر بر روی کنترل آلاینده ها، تقلبات و همینطور بخش هایی که آسیب رسان محسوب می شوند متمرکز شده ایم و با دقت نظارت و کنترل می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اعلام کرد: تشدید بازرسی و نظارت بر مراکز عرضه و توزیع کالا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در پایان گفت: طرح مشارکت دستگاه های نظارتی و اجرایی استان در ایام پایانی سال، از 15 اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین ماه سال 95 در راستای نظارت بر خریدهای نوروزی مردم اجرا می شود.

مدير نظارت بر مواد خوراکي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي گلستان: کميته بررسي تقلبات مواد غذايي و روشهاي استاندارد آزمايشگاهي تشکیل شد

مدير نظارت بر مواد خوراکي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي گلستان گفت: با توجه به لزوم پيگيري و بررسي انواع تقلبات ممکن در مواد غذايي و همچنين بررسي و بازنگري روش هاي استاندارد آزمايشگاهی کمیته ای را تحت عنوان کمیته بررسی تقلبات مواد غذایی و روش های استاندارد آزمایشگاهی تشکیل شد.

 
  
326    327    328    329    330    331    332    333    334    335   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد