انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

پنج شنبه 30 آبان ماه 1398  -  Thursday, November 21, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

اخبار انجمن

اظهار اخطاری "غذاهای حساسیت زا" در برچسب، الزامی است

رییس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشاء دامی و دریایی سازمان غذا و دارو با اشاره به عنوان"اظهارات اخطاری" درمورد غذاهای حساسیت زا گفت: تولید کنندگان این قبیل فراورده ها باید این عنوان را بر روی برچسب خود قید کنند.

جنس فروخته شده پس گرفته می‌شود یا نمی‌شود؟!

"جنس فروخته شده پس گرفته نمی‌شود" شعاری است که به گفته رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید از ادبیات کسب و کار بازار ایران حذف شود اما باید دید که حذف در چه بستری صورت می‌گیرد و چه طور می‌توان شعارهای مشتری محورانه تری را جایگزین آن کرد.

واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال ممنوع است/سازمان غذاودارو مسئولیت نظارت را برعهده دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال برای استفاده در صنایع غذایی و آرایش و بهداشتی طبق قانون ممنوع است، گفت: سازمان غذا و دارو تصمیم می‌گیرد چه محصولی مجوز واردات بگیرد و در محصولی نهایی استفاده شود یا خیر.

انواع سس های سالاد مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد است

به گزارش غلامرضا امینی، مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غذايي، آرايشي، بهداشتي و حلال: مایونز و انواع سس های سالاد باید در ظروف نو و سالم، تمیز و غیرقابل نفوذ بسته بندی شوند.فرآورده باید به نحوی بسته بندی شود که از نفوذ هوا و مواد خارجی به داخل آن جلوگیری شده و هیچ گونه دخل و تصرف ، دست خوردگی و مبادله هوا در آن امکان پذیرنباشد، به این منظور باید از غلاف، سیل، پولک و پلمپ و همانند آنها استفاده کرد.

افزایش تولید لیمو ترش در راه است/ ضرورت مقابله جدی با آفت جاروک

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت:مجموع تولید لیموترش سال گذشته 500 هزارتن بود که بر اساس پیش بینی ها، تولید امسال 20 هزارتن نسبت به این رقم افزایش می یابد.

 
  
297    298    299    300    301    302    303    304    305    306   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد