انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 1 مرداد ماه 1398  -  Tuesday, July 23, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

اخبار انجمن

افزودن رنگ به چای ممنوع است

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو ، با اشاره به طعم دهنده های افزوده شده به چای آنها را به دو صورت طبیعی یا مشابه طبیعی دسته بندی کرد و گفت: هر دو نوع اینها بر مبنای مقررات ملی و بهداشتی و اخذ مجوزهای بهداشتی، مورد مصرف کارخانه های تولیدی قرار می گیرند.

نظارت بر اجرای استانداردهای کالاهای سلامت‌محور بر عهده وزارت بهداشت قرار گرفت

با مصوبه مجلس براساس اصلاح طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد نظارت بر اجرای استاندارد کالاهای سلامت محور بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

افزایش فهرست استانداردهای اجباری به معنای توجه بیشتر به سلامت مردم است

معاون ارزیابی کیفیت که با همراهی مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران به استان هرمزگان سفر کرد درنشست با مدیر کل استاندارد استان هرمزگان گفت: این اداره کل به لحاظ فعالیت های گسترده در زمینه صادرات و واردات بسیار حائز اهمیت است.

کنترل استاندارد محصولات غذایی با وزارت بهداشت نیست

نیره پیروز بخت در خصوص بررسی سلامت و تعیین استاندارد محصولات غذایی همچون سوسیس و کالباس، گفت: سازمان ملی استاندارد مرجع تعیین همه استانداردهای اجباری است، تایید و نظارت بر استاندارد محصولات غذایی چون سوسیس و کالباس هم از سوی سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت مشخص می‌شود.

هشدار سازمان غذا و دارو درباره کنسروهای غذایی تاریخ‌ گذشته

دکتر یسنا بهمنش، در این باره افزود: مسمومیت با مواد غذایی در اثر آلودگی غذا در جریان تولید فرآورده‌های غذایی، تهیه و نگهداری آن‌ها ایجاد می‌شود. بهمنش اظهار داشت: مصرف کنندگان باید دقت داشته باشند از مصرف کنسروهایی که در قوطی آن‌ها آثار نشت، برآمدگی و فرورفتگی و زنگ زدگی مشاهده می‌شود، خودداری کنند. همچنین مصرف کنندگان باید به تاریخ تولید و انقضای محصولات هنگام خرید دقت کنند.

 
  
294    295    296    297    298    299    300    301    302    303   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد