انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 2 آذر ماه 1398  -  Saturday, November 23, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

اخبار انجمن

یک راه حل ساده برای چند مشکل پیچیده

قائم مقام اداره کل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن برشمردن مضرات مصرف چربیهای پنهان غذایی، توجه به نشانگرهای رنگی تغذیه ای درج بر بسته بندی فراورده های غذایی را راه حل ساده برای جلوگیری از چند مشکل پیچیده سلامتی بدن عنوان کرد.

درج واژه «حلال» نشانه سلامت و امنیت مواد غذایی است

دکتر بهروز جنت در روز دوشنبه هشتم آبان 96 در همایش تخصصی منطقه‌ای حلال، اظهار کرد: صنایع غذایی ایران افتخار صنعت غذایی ایران است و در 20 سال فعالیت خودم در این حوزه، شاهد پیشرفت افتخار آمیز آن بوده‌ام.

تفاهم نامه بین سازمان ملی استاندارد ایران و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، صبح امروز در سازمان ملی استاندارد ایران برای دومین بار به امضای وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد و سید هدایت حسینی، رییس انستیتو رسید.

میکروب کلستریدیم یولتولیوم در کنسرو، منجر به مرگ می شود/ در کنسرو مواد غذایی،خودسرانه عمل نکنید

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: رشد 100 گرم از میکروب کلستریدیم یولتولیوم در مواد غذایی کم اسید کنسرو ها، می تواند منجر به مرگ بسیاری از مردم شود.

جمشیدی از سمتش برکنار شد/ مهناز خانوی معاون سازمان غذا و دارو شد

طی حکم رئیس سازمان غذا و دارو، جمشیدی از سمتش برکنار و مهناز خانوی به عنوان سرپرست اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو منصوب شد.

 
  
272    273    274    275    276    277    278    279    280    281   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد