انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 1 بهمن ماه 1397  -  Monday, January 21, 2019

اخبار انجمن

روغن جامد مصرف نکنید/عوارض استفاده از نمک دریاسحر اسماعیلی دورانی، با اشاره به شیوع بالای بیماری‌های غیر واگیر و افزایش میانگین سنی جمعیت در سال‌های اخیر، اظهار داشت: امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، در سراسر جهان شاهد افزایش بیماری‌های غیر واگیر هستیم که این بیماری‌ها با استفاده از الگوی صحیح سبک زندگی و رعایت اصول تغذیه‌ای قابل پیشگیری است.
در چهل و سومین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟پارلمان بخش خصوصی در چهل و سومین نشست هیات نمایندگان میزبان رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت بود. اصلاح نظام بودجه‌ریزی و ساختار هزینه‌های دولت، مشکلات ناشی از پیمان‌سپاری ارزی، ثبت سفارش، محدودیت در واردات، از بین رفتن فرصت توسعه صادرات، تسهیل حضور فعالان اقتصادی در نمایشگاه‌های تجاری بین‌المللی و هماهنگی سیاست‌ها و اهداف بخش خصوصی و دولت، از جمله موضوعاتی بود که اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران در این نشست به آنها پرداختند.
برگزاری جلسه ای پیرامون فناوری های نوین و مشکلات واحد های تولیدی در سازمان غذا و دارو جلسه ای به دعوت سازمان غذا و دارو صبح امروز مورخ 97/10/30 با حضور جناب آقای دکتر مفید مدیر کل سازمان غذا و دارو با همکاری نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کلیه انجمن های صنایع غذایی و همچنین دبیر و نماینده انجمن صنفی صنعت آبلیموی ایران پیرامون مشکلات واحد های تولیدی در سازمان غذا و دارو برگزار گردید.
ثبت سفارش کالاهای مصرفی خارجی دارای مشابه ایرانی ممنوع شدمجلس در مصوبه‌ای ثبت سفارش کالاهای مصرفی و مصرفی بادوام خارجی دارای مشابه ایرانی که با کیفیت مناسب و به میزان کافی تولید شده باشد، را تا پایان مدت برنامه ششم ممنوع کرد.
کشف و ضبط برچسب های ردیابی؛رهگیری و کنترل اصالت تقلبی به همت معاونت غذا و داروحدود 4000 برچسب ردیابی؛رهگیری و کنترل اصالت تقلبی به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد کشف و ضبط گردید. ،دکتر عباس اخگری؛معاون غذا و دارو دانشگاه اظهار داشت: در راستای اهداف سلامت محور معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مبارزه با قاچاق کالا، طی بازدید مشترک کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه و سازمان صنعت،معدن و تجارت استان به منظور کنترل سطح عرضه اقلام آرایشی و بهداشتی، حدود 4000 برچسب اصالت و سلامت تقلبی از واحدی صنفی کشف و ضبط گردید.
اقدام جهادی سازمان ملی استاندارد در شناسایی و معرفی محموله های قاچاقنشست مشترک ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با دستگاههای اجرایی ذیربط با حضور تنی چند از نمایندگان مجلس و استاندار سیستان و بلوچستان در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شد.
اجرای مقررات جدید استاندارد حلال در استان قمبه گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم: به منظور نظارت بر اجرای مقررات جدید اعطای نشان حلال برای محصولات غذایی غیر دامی، آیت الله احمد مبلغی، رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و فقیه ناظر بر امور حلال، غلامرضا امینی، مدیر کل نظارت بر صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال و منصور فرزانه، مدیر کل استاندارد استان از واحد تولیدی راما مهر آریا بازدید کردند.
دستورالعمل نظارت بر بازار مصرف ابلاغ می شوددادستان کل کشور گفت: دستورالعمل نظارت بر مراکز تولید، انبار و بازار مصرفی مردم طی امروز و فردا یا اول هفته آینده به سراسر کشور ابلاغ می شود.بر اساس این دستورالعمل دادستان ها مکلف شدند در پایان امسال و با توجه به نزدیک شدن به سال جدید و افزایش نیاز به کالا و ضروریات زندگی، هیات هایی از دستگاه های ذیربط با محوریت دادستان ها تشکیل دهند تا بر مراکز تولید و انبارهای مصرفی نظارت داشته باشند.
واردات بدون انتقال ارز انجام شودمسعود خوانساری با اشاره به ضرورت انجام واردات بدون انتقال ارز خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی مشکلات بسیاری را برای تامین مواد اولیه و واسطه ای خود دارند، پس اگر قرار باشد که ثبت سفارش و مراحل طولانی آن در سامانه نیما نیز طی شود، مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد و بنابراین پیشنهاد می‌شود واردات بدون انتقال ارز برای مواد اولیه انجام شود.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد