انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

چهار شنبه 30 آبان ماه 1397  -  Wednesday, November 21, 2018

اخبار انجمن

محصولات تراریخته وارداتی تائیدیه نهاد ایمنی غذایی اتحادیه اروپا را دارنددکتر وحید مفید، مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در همایش مشترک ایران و اتحادیه اروپا در زمینه توسعه تجارت کشاورزی در خصوص کشت محصولات تراریخته در ایران اظهار کرد: محصولات تراریخته وارداتی سویا، کلزا، ذرت و روغن های آن است. از معیارهای مهم برای واردات محصولات تراریخته تاییدیه نهاد ایمنی غذایی اتحادیه اروپا است و این محصولات باید قابلیت مصرف در کشورهای ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و مالزی را داشته باشند.
عزم کمیسیون اروپا برای گسترش همکاری با ایران در حوزه ایمنی مواد غذاییسمینار اتحادیه اروپا در خصوص استانداردهای محصولات کشاورزی و غذایی با وزارت جهاد کشاورزی دوشنبه 28 آبان در هتل اسپیناس برگزار شد.در این سمینار استفان اسکولر سفیر اتریش اظهار کرد: کمیسیون اروپا تصمیم گرفته اقدام بزرگی را انجام دهد و در زمینه استانداردهای ایمنی غذا با ایران همکاری‌هایی را داشته باشد نتیجه این ابتکار عمل این است که در زمینه مسائل ژنتیکی و شرایط بهداشتی غذا به مشارکت خوبی برسیم.
قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد پاسخگوی نیاز بخش خصوصیرییس، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران صبح امروز با فعالان بخش خصوصی در اتاق تعاون ایران دیدار و گفت و گو کردند. نیره پیروزبخت در این نشست، عضویت اتاق تعاون ایران در شورای عالی استاندارد را در قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران مثبت ارزیابی کرد و گفت: بسیاری از دغدغه های فعالان اقتصادی از جمله موازی کاری ها با اجرایی شدن قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد پایان می یابد.
محمدرضا مودودی به سمت سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران منصوب شدبه گزارش کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با حکم رضا رحمانی، محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران شد.پیش از این مجتبی خسروتاج، ریاست سازمان توسعه تجارت ایران را به عهده داشت. پیش از این، محمدرضا مودودی نیز معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران بوده است.
ابلاغ همترازی معاونان سازمان ملی استاندارد ایران با مقامات موضوع بند (هـ) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوریدر پی ارتقاء جایگاه رییس سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان معاون رئیس جمهور، همترازی معاونان این سازمان با معاونان وزراء نیز ابلاغ شد.بنابر گزارش روابط عمومی سازمان ملی استاندارد، هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد تبصره (۱) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری- مصوب ۱۳۸۶- همترازی معاونان سازمان ملی استاندارد ایران با مقامات موضوع بند (هـ) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری را تصویب کرد.
اعضای هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران انتخاب شدندجلسه مجمع عمومی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با مشارکت انجمن های صنایع غذایی عضو کانون و حضور نماینده اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.به گزارش کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، مجمع عمومی عادی سالانه کانون انجمن های صنایع غذایی ایران ظهر امروز 22 آبان ماه برگزار شد.
به خاطر تحریم شرایط اخذ استاندارد را تسهیل نمی‌کنیمنیره پیروزبخت در مراسم روز ملی کیفیت و اختتامیه پانزدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت ایران که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان بخش خصوصی و صاحبان صنایع امروز (سه‌شنبه) در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، اظهار کرد: نباید مشکلات اقتصادی تاثیری بر استاندارد و کیفیت داشته باشد و خط قرمز استاندارد را بخاطر شرایط تحریم رد کند. یم.
تهیه 7 معیار برای اندازه‌گیری کیفیتمعاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران با بیان این‌که مقوله کیفیت به‌دنبال نیازهای فراتر از استانداردهاست، گفت: سنگ بنای ارزیابی‌های کیفی، مدل‌های کیفیت است و در همین راستا هفت معیار برای کیفیت تعریف کرده‌ایم.
کیفیت، رمز ماندگاری در بازارهای جهانی و ملی استهمه ساله روز 18 آبان مصادف با روز ملی کیفیت، بهانه ای است تا بیش از پیش به مقوله کیفیت بپردازیم چرا که کیفیت، اصل و پایه ماندگاری در بازارهای جهانی و ملی است و به عنوان یک عنصر و شاخص توسعه و رضایتمندی در همه جوامع مطرح می شود.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد