انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

پنج شنبه 30 آبان ماه 1398  -  Thursday, November 21, 2019

اخبار انجمن

حفظ سلامت غذا، از مزرعه تا بشقابحمل و نقل و ذخیره‌سازی، عناصر جدایی ناپذیر از مدیریت ایمنی مواد غذایی هستند. به تازگی یک دستورالعمل‌ جدید بین‌المللی برای کمک به تضمین ایمنی در هر نقطه از زنجیره غذایی منتشر شده‌است.
نظارت بر بازار تشدید شدرییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از آغاز اجرای برنامه‌های گسترده برای تشدید اقدامات نظارتی ویژه، توسط بازرسان استانها در برخورد با محتکران و گرانفروشان در سراسر کشور خبر داد.
بازخوانی قانون تقویت و توسعه نظام استانداردحمید اشتری، معاون توسعه مدیریت، امور حقوقی و مجلس، قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد را تشریح کرد که در ادامه می خوانید.
رییس سازمان صمت استان تهران اعلام کرد: در هیچ کالایی افزایش قیمت نداشته‌ایم/ اجازه گرانی نمی‌دهیمرییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام کرد: طرح بازرسی و نظارت بر بازار کالا ادامه دارد و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر افزایش قیمت در سطح بازار نداشته‌ایم.
بسته حمایتی استاندارد گره‌گشای تولید شدمعاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد با اشاره به تدوین بسته حمایتی ویژه بخش تولید گفت: این بسته شامل شیوه‌نامه‌های تسهیل و شتاب دهنده واردات و صادرات کالا است.
پاسخ وزارت بهداشت به فضاسازی‌هایی درباره ناسالم بودن برخی مواد غذاییرییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به برخی فضاسازی‌ها بویژه در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ناسالم بودن بعضی فرآورده‌های غذایی از جمله فرآورده‌های غذایی بر پایه ذرت واکنش نشان داد و آن را جنگ روانی برنامه‌ریزی شده جهت تشویش اذهان و افکار عمومی خواند.
حداقل ۱۰ کالا باید شامل کد‌های تعرفه فصلی شود مدرس خیابانی گفت: به غیر از برنج حداقل ۱۰ کالای دیگر می‌تواند در کتاب کد‌های تعرفه سال ۹۹ شامل تعرفه فصلی شود.حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در نشست با مدیران پژوهشی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی بیان کرد: تجارت و بازرگانی مانعی برای تولید و صنعت نیست و بدون توجه به بازار، صنعت و تولید هم رشد نخواهد کرد و موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی روی تبیین این موضوع با در نظر گرفتن توجه به اطلاع رسانی کار کند.
حتی یک گرم ذرت آلوده وارد کشور نشده است رئیس کل گمرک گفت: حتی یک گرم ذرت آلوده وارد کشور نشده که مهمترین علت آن سختگیری درباره سلامت این کالاها و مقررات مربوط به آن است.مهدی میر اشرفی، درباره شایعات در خصوص ورود ذرت آلوده به کشور اظهار داشت: در موضوع ورود کالاهای بهداشتی، خوراکی و آشامیدنی ایران یکی از سخت‌ترین مقررات دنیا را دارد.
فاجعه دیگری در کشاورزی ساوه؛ این‌بار بالاجبار سرطان می‌کارند!وقتی گزارش "اینجا سرطان می‌کارند" در تاریخ ۱۰ تیرماه ۱۳۹۷ بر روی خروجی ایسنا قرار گرفت بازتاب گسترده‌ای به همراه داشت.این گزارش حتی با واکنش مسئولان سازمان محیط زیست کشور، وزارت بهداشت، وزارت جهادکشاورزی و حتی وزارت نیرو همراه بود، تا جایی که تنها پس از چند ساعت از رسانه‌ای شدن این فاجعه در حوزه کشاورزی ساوه، ضرب‌الاجل از سوی فرماندار به منظور جلوگیری از تداوم فاجعه زیست محیطی در حوزه کشاورزی ساوه اعلام و اقدامات مسئولان در این رابطه آغاز شد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد