انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

چهار شنبه 4 ارديبهشت ماه 1398  -  Wednesday, April 24, 2019

اخبار انجمن

توانمندسازی کشورهای در حال توسعه محور کنفرانس بین المللی ایمنی مواد غذایینخستین کنفرانس بین المللی ایمنی مواد غذایی با مشارکت سازمانهایFAO.WHO.WTO 3 و 4 اردیبهشت ( ۲۳ و۲۴ آوریل) در مقر WTO در ژنو سوییس در حال برگزاری است.به گزارش روابط عمومی و ارتباطات بین الملل، تبادل اطلاعات بین نمایندگان کشورهای عضو در خصوص نقش ایمنی مواد غذایی و تحقق اهداف توسعه پایدار در سطوح بین المللی و توانمندسازی کشورهای در حال توسعه از طریق آموزش و بهداشت از اهداف اصلی این کنفرانس است.
نامه‌نگاری وزیر صمت درباره صادرات دام سبک/صادرات ممنوع شود!در حالی که به نظر می رسید ممنوعیت صادرات دام سبک که از خرداد ۹۷ برقرار شده ، همچنان پابرجا است، وزیر صمت در نامه‌ای به رئیس کل گمرک ایران درخواست کرد صادرات دام از ۱۰ اردیبهشت ممنوع شود. ستاد تنظیم بازار سال گذشته با توجه به تشدید صادرات دام که منجر به کمبود گوشت در بازار داخلی و افزایش شدید قیمت شد، صادرات دام را ممنوع کرد.
7 محور رونق تولید در سال 98 اعلام شداگر چه رونق تولید در تمام سال‌ها جزو برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است، اما در سال ۹۸ با توجه به نام گذاری این سال و تاکید مقام معظم رهبری به «رونق تولید» این وزارتخانه برنامه‌های ویژه‌ای برای دستیابی به این امر مهم طراحی کرده است.
جمعی از کارگران با رهبر انقلاب دیدار می‌کنندبه مناسبت هفته کار و کارگر، جمعی از کارگران سراسر کشور، صبح امروز با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.
معدوم سازی ۴ تن مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد در شرق تهرانچهار تن مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد در شرق تهران معدوم شد. بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با پیگیری کارشناسان محیط مرکز بهداشت شرق تهران و طی گزارش‌های مردمی، یک کارگاه غیر فعال تریکوبافی که در آن مواد غذایی آرایشی، بهداشتی تاریخ گذشته انبار شده بود، کشف و اجناس انبار شده معدوم شد
زمان ۶۰ روزه برای حذف دلار از مبادلات اقتصادی تعیین شدمحمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به طرح نمایندگان برای حذف دلار از معاملات کشور، گفت: با توجه به تحریم ایران و رصد نقل و انتقالات ارزی کشور در مبادلات با کشورهای دیگر، باید از سیستم مبادلات با دلار خارج شویم، چراکه زمانی که با دلار معاملات صورت می گیرد، حتما در یک مرکزی توسط آمریکایی ها رصد می شود که چه میزان دلار مبادله شده است.
ارتقاء بهره‌وری با توسعه مکانیزاسیون در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزیتوسعه مکانیزاسیون در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی، راهبردی مطمئن در جهت کاهش هزینه‌های تولید، انجام به هنگام عملیات کشاورزی، مدیریت مصرف نهاده‌ها و ارتقاء شاخص بهره‌وری محسوب می‌شود.
اداره نظارت بر مواد غذایی به مناسبت هفته سلامت، اجرا کردچاپ و توزیع 1000 پمفلت بمنظور اطلاع رسانی و آموزش به عموم مردم به مناسبت هفته سلامت،این اداره در راستای رسالت خود نسبت به اطلاع رسانی و آموزش همگانی، اقدام به چاپ و توزیع 1000 پمفلت به عموم مردم نمود.
رشد ۳۶ درصدی صادرات غیرنفتی به عراق/۵ مقصد عمده صادراتی ایران در سال ۹۷بررسی آمار تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می دهد که کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و کره مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران بوده اند و صادرات به عراق با رشد ۳۶ درصدی مواجه شده است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد