انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 4 ارديبهشت ماه 1397  -  Tuesday, April 24, 2018

اخبار انجمن

حذف کامل اسید چرب ترانس از فرآورده‌های غذایی تا پایان دولت دوازدهمدکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه نخستین مجمع سلامت استان تهران با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: باید خوشحال باشم که موضوع سلامت به تدریج دارد اجتماعی می‌شود و همه دستگاه‌ها خودشان را در این زمینه موظف می‌دانند. زیرا آقای رئیس جمهور رئیس شورای عالی سلامت هستند و خیلی مهم است که دستگاه‌های مختلف برای سلامت مردم احساس تکلیف می‌کنند.
در زمینه استاندارد کالا‌ها، سرآمد منطقه هستیمنیره پیروزبخت با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما، گفت: با توجه به اینکه استاندارد‌های اجباری، کالا‌های محدودی را در بر می‌گیرد بنابراین نشان استاندارد در برخی از کالا‌ها وجود ندارد، اما در مواردی که نشان استاندارد وجود دارد در نظرسنجی‌های سال‌های ۹۵ و ۹۶ مردم نسبتاً راضی بودند، اما سازمان ملی استاندارد هنوز رضایت ندارد و امیدواریم دامنه استاندارد کالا‌ها بیشتر گسترش یابد.
۵۹ پروانه استاندارد در لرستان صادر شدمرضیه قنبریان، مدیر کل استاندارد استان لرستان گفت: در راستای استانداردسازی محصولات تولیدی استان، در سال گذشته، 50 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری، 7 پروانه استاندارد تشویقی و 2 پروانه استاندارد کارخانه ای در لرستان صادر شد.
استاندارد از واحد های تولید کننده با کیفیت حمایت می کندبه گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اصفهان : غلامحسین شفیعی، مدیر کل استاندارد استان با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی گفت : نظارت و دقت مضاعف بر کیفیت محصولات به منظور اعتماد شهروندان برای خرید کالاهای ایرانی ضرورت دارد.
استاندارد و کیفیت در اسلام بسیار حائز اهمیت استنیره پیروز بخت،رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه در سفر به استان یزد به دیدار حضرت آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد رفتند.در این دیدار ، آیت الله ناصری، با بیان اینکه، استاندارد وکیفیت از نظر اسلام بسیار حائز اهمیت است گفت: باید استاندارد به یک فرهنگ تبدیل شود تا جامعه با بهره گیری از آن زندگی سالم تری داشته باشد.
کیفیت بخشیدن به کالاهای ایرانی ضروری‌ترین الزام در حمایت از این کالاهاست محمود زمانی قمی، استاندار یزد ، روز سه‌شنبه 28 فروردین‌ در نشست شورای استاندارد استان که با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران در استانداری یزد برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: سازمان ملّی استاندارد ایران از دستگاه‌های حاکمیتی اثرگذار در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی است.
یکپارچه کردن نظام استانداردسازی در کشور امری ضروری است نشست شورای استاندارد استان یزد با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران، استاندار ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و اعضای این شورا روز سه‌شنبه 28 فروردین‌ در استانداری یزد برگزار شد.
کنترل صادرات و واردات با حساسیت بیشتری پیگیری می شودنیره پیروزبخت با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: مدیریت صادرات و واردات در سال جاری با حساسیت بیشتری پیگیری می شود چرا که لزومی برای واردات کالاهایی که مشابه آنها با کیفیت بالا در داخل کشور تولید می شود، وجود ندارد.
توصیه های استاندارد در مورد ظروف پلاستیکی یکبار مصرفبا توجه به استفاده روزافزون از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای برگزاری مراسم مختلف یا مسافرت موارد زیر توصیه می شود:1- ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را حتماً از مراکز معتبر(عرضه کننده محصولات واحد های تولیدی که از مواد اولیه نو و مرغوب برای تولید این نوع ظروف استفاده می کنند)، خریداری نمایید. 2- در هنگام خرید حتماً به علامت اختصاری حک شده در کف ظرف توجه نمایید.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد